درخواست اصلاح قیمت‌گذاری صنعت منسوجات و پوشاک

نزدیک یک دهه از تفاهم‌نامه انجمن صنایع نساجی ایران و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص خروج صنایع نساجی و پوشاک از شمول قیمت‌گذاری سازمان حمایت می‌گذرد و طبق توافق، مقرر شده بود که کلیه شکایات وارده در خصوص محصولات این صنعت که از طریق سامانه ۱۲۴ به سازمان ارجاع می‌شود توسط انجمن بررسی و پاسخگویی لازم به‌عمل آید.

انتقاد ­عضو انجمن صـنایع نساجی به اجرای استاندارد اجباری پوشاک

­دبیر کمیته رنگرزی، چاپ و تکمیل انجمن صنایع نساجی در واکنش به دستورالعمل استاندارد اجباری برخی پوشاک و کالای خواب گفت: تنها مزیت اجرای این دستورالعمل، ایجاد درآمد برای سازمان استاندارد است و ضرری که به مردم و صنعت وارد می‌کند صد‌ها بار بیشتر از آن درآمد است و در نهایت مصرف کننده باید این هزینه را پرداخت کند.

استاندارد اجباری راهکار ارتقای کیفـیت صنایع نساجی نیست

مشاور انجمن صنایع نساجی در حوزه آموزش و ترویج استاندارد گفت: بیش از هزار و ۱۰۰ استاندارد در صنعت نساجی داریم که چند برابر سایر کشورهاست و اگر با ایجاد استاندارد اجباری برای محصولات نساجی به دنبال ارتقای کیفیت هستیم این راهکار نیست.

مذاکرات مقدماتی برای مشارکت تولیدکنندگان فرش ایران در نمایشگاه فرش استانبول (Carpet & Flooring Expo)

پیرو مذاکرات قبلی انجام شده در خصوص برگزاری نمایشگاه فرش ماشینی استانبول و حضور نماینده شرکت Tuyapدر جلسه هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران، ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ جلسه‌ای با حضور مهندس علی فرهی رئیس کارگروه فرش ماشینی انجمن صنایع نساجی ایران و نمایندگانی از انجمن صادر کنندگان فرش استانبول (ihib) و انجمن صادرکنندگان فرش جنوب شرق آناتولیGAHIB و شرکت نمایشگاه های استانبول (Tuyap) در استانبول برگزار گردید.

همکاری با دانشکده مهندسی نساجی، مخالفت با استاندارد اجباری، نمایشگاه فرش استانبول و مشکلات مربوط به نخ فیلامنت روی میز هیأت مدیره انجمن

هزار و یکصد و سی و سومین نشست هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران عصر روز یکشنبه هفتم خرداد ماه با حضور اعضای محترم هیئت مدیره، روسا و دبیران کارگروه های تخصصی انجمن، میهمانان از دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر، نماینده شرکت نمایشگاهی تویاپ استانبول در تهران و مدیرعامل شرکت نمایشگاهی نبراس و اعضای محترم هیئت رئیسه کارگروه نخ فیلامنت انجمن برگزار شد.

بررسی رویکرد های بین المللی در حوزه استانداردهای اجباری و اختیاری

دکتر احسان اکرامی عصر روز دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه با حضور در جلسه هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران نسبت به ارائه مطلبی در راستای سیاست ها و رویکردهای بین المللی در حوزه استانداردهای اجباری و اختیاری در صنایع نساجی و پوشاک پرداخت.

اعلام آمادگی اتاق ایران-آلمان برای ارائه خدمات بهتر در دموتکس و تعاملات اقتصادی فیمابین شرکت های ایرانی و آلمانی

بخش دوم هزار و یکصد و سی و دومین نشست هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران میزبان نماینده اتاق ایران-آلمان بود که در راستای برنامه ریزی بهتر جهت جلوگیری از مشکلات ایجاد شده در عدم صدور روادید برای شرکت کنندگان و بازدید کنندگان نمایشگاه دموتکس در سال گذشته، به انجمن دعوت شده بود.

نشست مشترک نمایندگان اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با هیئت‌رئیسه کارگروه ریسندگی الیاف کوتاه انجمن صنایع نساجی ایران

ظهر روز دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه دفتر انجمن صنایع نساجی ایران میزبان حضور نمایندگان اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک و کارگروه ریسندگی الیاف کوتاه انجمن بود.

جلسه بررسی وضعیت بازار نخ فیلامنت پلی استر

صبح روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت، جلسه ای به منظور بررسی وضعیت نخ فیلامنت پلی استر به دعوت آقای دکتر محسن گرجی، مدیر کل اداره صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت و با حضور کارشناسان آن سازمان و آقایان دکتر شاهین کاظمی (نایب رئیس هیئت مدیره انجمن)، حسین اخوان بروجنی (رئیس کارگروه نخ فیلامنت انجمن) و اکبر لباف (دبیر کارگروه نخ فیلامنت انجمن) و ... در سالن جلسات وزارت صمت برگزار گردید.

نگاهی به برگزاری دوازدهمین نمايشگاه بين‌المللي تخصصي ماشين‌آلات و محصولات نساجي و پوشاك استان يزد

مهندس مجتبی دستمالچیان، رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران عنوان داشت: باید فاصله زمانی متناسب و معقول در برپایی نمایشگاه‌های نساجی رعایت شود.

به وقت همگرایی

هفتمین همایش ملی صنعت فرش ماشینی با شعار «به وقت همگرائی» به همت سرای نوآوری فرش ماشینی، مرکز تحقیقات فرش ماشینی و گروه تخصصی مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و با مشارکت و حمایت‌های مادی و معنوی سازمان‌ها، ارگان‌ها‌، ادارات دولتی و شرکت‌های تخصصی و تحقیقاتی و کارآفرین در حوزه صنعت فرش ماشینی کشور عصر روز چهارشنبه چهاردهم اردیبهشت‌ماه در محل تالار غیاث الدین جمشید کاشانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شد.

تلاش برای تسهیل در تامین پنبه مورد نیاز واحدهای ریسندگی

صبح روز یکشنبه هفدهم اردیبهشت ماه نشست مشترکی با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، دفتر صنایع منسوجات و پوشاک، انجمن شرکت های پنبه پاک کنی، انجمن صنایع نساجی ایران و صندوق پنبه با هدف بررسی و پایش وضعیت تولید پنبه در کشور تشکیل شد.

کشف قیمت و عدم تناسب عرضه و تقاضاها در بورس کالا

نشست کارگروه های تخصصی کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی ایران با حضور آقایان صمدی کلاهی رئیس کمیسیون و مهندس محتشمی پور معاون وزیر صمت، صبح روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

نشست مشترک کارگروه ریسندگی الیاف کوتاه و اتحادیه کشباف و گردباف

روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ دفتر انجمن صنایع نساجی ایران میزبان نشست مشترک نمایندگان کارگروه ریسندگی الیاف کوتاه و نمایندگان اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و گردباف بود.

سختی های قانون مشاغل سخت و زیان آور برای صنعت نساجی

قانون مشاغل سخت و زیان آور یکی از قانون هایی است که در دهه های گذشته در حمایت از کارگران و صنعتگران وضع شد؛ اما با گذشت زمان و عدم وجود آیین نامه های اجرایی مناسب به یکی از معضلات صنعتگران تبدیل شده است.

عضو هیئت‌مدیره انجمن صنایع نساجی ایران: صادرکننده در ایران جریمه می‌شود

در حالی که دنیا برای صادرات اهمیت زیادی قائل است و کشورها از این حوزه درآمد هنگفتی کسب می‌کنند، شرایط در ایران متفاوت است. چرا که با وجود موانع و چالش‌های مختلف، صادرکنندگان عملا به جای تشویق، تنبیه و گاه نیز جریمه می‌شوند.

پایان دوره دیجیتال مارکتینگ انجمن

همانطور که مستحضر می باشید اولین دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ که با برنامه‌ریزی‌های دبیرخانه انجمن صنایع نساجی ایران و همکاری اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک و جامعه متخصصین نساجی برگزار شد از دی ماه در محل دفتر انجمن آغاز شد.

انجمن صنایع نساجی ایران و مجمع کار آفرینان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

پس از نشست های متوالی و تعریف زمینه های همکاری بین انجمن صنایع نساجی ایران و مجمع کارآفرینان ایران در حوزه های آموزشی، رسانه ای، هم افزایی صنفی در جهت دستیابی به اهداف کلان اقتصادی و پیشبرد توسعه ملی همچنین برگزاری رویداد های مشترک و بهره گیری از امکانات و توانمندی های طرفین عصر روز یکشنبه مورخ چهاردهم اسفند ماه و در حضور هیات مدیره انجمن تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین به امضای مهندس مجتبی دستمالچیان رئیس هیات مدیره انجمن و دکتر حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران رسید .

برگزاری جلسه نیازسنجی چیپس پلی اتیلن ترفتالات (پلی استر) نساجی TG و بطری BG

پیرو دعوت جناب آقای محسن صفدری، مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری، معاونت معادن و فرآوری مواد وزارت صمت، صبح روز یکشنبه مورخ ۷ اسفند ۱۴۰۱ جلسه ای درخصوص برآورد میزان نیاز چیپس پلی اتیلن ترفتالات (پلی استر) گرید نساجی (TG) و گرید بطری (BG) با حضور کارشناسان وزارت صمت در ادارات مربوطه، نماینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی، نمایندگان شرکت های تولیدکننده پریفورم پت و همچنین نماینده انجمن صنایع نساجی ایران، در محل ساختمان مرکزی وزارت صمت در خیابان سمیه تهران برگزار گردید.

مشارکت جدی در کنفرانس ملی مهندسی نساجی و بازسازی دانشکده مهندسی نساجی

همانطور که حتماً در اخبار انجمن صنایع نساجی ایران مطالعه فرمودید امسال انجمن صنایع نساجی ایران یکی از پایه های شورای سیاستگذاری سیزدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی است که قرار است در اردیبهشت ماه سال آتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود و نماینده انجمن در جلسات هفتگی این شورا، حضور دارد.

پیگیری مسائل و مشکلات ارزی از وزارت اقتصاد

ظهر روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه نشست مشترکی با حضور آقایان امامی رئوف، محمدمهدی مباشر، مهدی ضابطی و برادران باعرضه به نمایندگی از انجمن صنایع نساجی ایران و دکتر قوامی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد.

برگزاری جلسات رصد و پایش بازار پارچه های رومبلی

در ماه‌های اخیر جلسات رصد و پایش بازار پارچه های رومبلی مجدداً توسط دفتر صنایع منسوجات و پوشاک برگزار می گردد که انجمن صنایع نساجی ایران به نمایندگی از تولیدکنندگان پارچه های رومبلی و اتاق بازرگانی ایران در این جلسات حضور دارد و پیگیر ممنوعیت ورود پارچه های رومبلی (که به میزان کافی در داخل امکان تولید دارند) می باشد.