برپایی سومین نشست متوالی کارگروه منسوجات بی‌بافت در یک‌ماه اخیر

عصر روز دوشنبه مورخ هفتم آذر ماه کارگروه منسوجات بی بافت انجمن صنایع نساجی ایران برای سومین هفته متوالی در طی یک ماه اخیر تشکیل جلسه داد.

عصر روز دوشنبه مورخ هفتم آذر ماه کارگروه منسوجات بی بافت انجمن صنایع نساجی ایران برای سومین هفته متوالی در طی یک ماه اخیر تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این نشست که بطور خاص با محوریت موضوع چالش های حوزه تولید منسوجات بی بافت اسپان باند و به درخواست تعدادی از تولیدکنندگان این محصول تشکیل شد ، فرشاد سیاوشی رئیس کارگروه منسوجات بی بافت انجمن ضمن خیر مقدم به حاضرین، مقدمه ای از موارد مطروحه در جلسه قبل را عنوان نمودند و پس از آن دکتر شاهین کاظمی نایب رئیس هیئت مدیره انجمن گزارش مبسوطی از چالش های پیش روی حوزه تولید منسوجات بی بافت اسپان باند و راهکارهایی که در حوزه اختیارات انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی قرار دارد را بیان کردند. کاظمی با اشاره به لزوم همدلی و همراهی اعضا در پیشبرد اهداف گروه های مختلف تولیدی زیرمجموعه ، انجمن صنایع نساجی ایران بعنوان تشکل ملی و فراگیر زنجیره ارزش نساجی پرداختند و با اشاره به نقش مشورتی تشکلها در سیاست گذاری ها ، این موضوع را یاد آور شد که اصولا تشکلها قدرت و ابزار لازم برای اجرای مستقیم مواردی نظیر قیمت گذاری و یا اعمال محدودیت هاییی نظیر احکام تنبیهی و تشویقی را ندارند لذا از حاضرین در جلسه خواستند تمام موضوعات را به صورت فرآیند برد-برد تعریف نمایند تا بتوانند به یک اجماع حداکثری در موضوعات مورد اختلاف در بین یکدیگر برسند. در ادامه آقای مهندس بابک شایسته بازرس انجمن صنایع نساجی ایران نیز گزارش مختصری از جلسه بررسی وضعیت بازار محصولات پلی پروپیلن که صبح همان روز در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برگزار گردیده بود (و آقایان شاهین کاظمی و علی عرب نیز در آن جلسه حضور داشتند) ارائه نمود . ایشان در صحبت های خود به موضوع کمبود مواد اولیه کارخانجات تولید پلی پروپیلن و کاهش احتمالی ظرفیت های در دسترس این مواد در آینده و چالش تامین صنایع پایین دستی و همچنین رقابت سنگین بالاخص در گروه های پلی پروپیلن شیمیایی و پلی پروپیلن نساجی پرداختند. در ادامه حاضرین در جلسه که جمعی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات منسوجات بی بافت اسپان باند بودند، نظرات خود درخصوص موضوعاتی نظیر رقابت خرید مواد اولیه در بورس، نحوه قیمت گذاری محصول، ارائه فاکتور رسمی به مشتریان، فروش اعتباری به مشتریان، حدود وظایف نمایندگان فروش در بازار، استقلال قیمت از حجم سفارش و ... را بیان کردند. در انتها پس از ۳ ساعت بحث و بررسی موضوعات مذکور مقرر گردید با دبیرخانه انجمن صنایع نساجی ایران جلسه مجددی در روز سه شنبه پانزدهم آذرماه در محل انجمن صنایع نساجی ایران برگزار گردد که البته مقرر گردید به عنوان پیش شرط حضور در این جلسه پاسخ کتبی دقیق سوالات صورتجلسه و همچنین پرسشنامه جلسه مورخ ۳ آبان (دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت) توسط تولیدکنندگان منسوجات بی بافت اسپان باند اخذ گردد. لازم به توضیح است که دکتر سلیقه به نمایندگی از دفتر اداره کل صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت نیز همچون نشست قبلی کارگروه در جلسه حضور موثر داشتند.

دبیرخانه انجمن نساجی ایران

این خبر در واحد اخبار انجمن صنایع نساجی ایران تهیه و به نگارش در آمده است

نظرات شما

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

آدرس پست الکترونیکی شما نمایش داده نخواهد شد